PGE VIVE upolowało obiecującego 18-latka . To przyszła gwiazda Mistrzów Polski?

2020-02-18 7:01 MUR
Handball
Autor: pixabay.com

Zdolny junior SMS-u Gdańsk dołączy po sezonie do zespołu PGE VIVE Kielce. To Sebastian Kaczor, który gra na pozycji obrotowego. – Zawieramy kontrakt z zawodnikiem, który według nas jest w stanie wejść na europejski poziom. Razem z trenerem Talantem Dujshebaevem wierzymy w jego rozwój – komentuje prezes PGE VIVE, Bertus Servaas.

Kaczor jest wychowankiem Kusego Kraków i co warto podkreślić, dysponuje imponującymi warunkami fizycznymi. Przyszły szczypiornista kieleckiego klubu waży 93 kilogramy i ma 196 centymetrów wzrostu.

Co więcej, Obok Michała Olejniczaka jest w obecnym sezonie najskuteczniejszym zawodnikiem SMS-u. W 10 meczach I ligi zdobył 43 bramki.

– Przez rok będziemy śledzić jego postępy i po tym czasie będziemy mieli, zgodnie z naszymi ustaleniami, możliwość zawarcia nowego kontraktu. Na tym etapie trudno ocenić warunki kontraktu, ponieważ nie wiemy, jak szybko zawodnik będzie się rozwijał, stąd postanowienie, że po roku ponownie siądziemy do rozmów na ten temat – dodaje Servaas.

Niewykluczone, że młody zawodnik będzie mógł się wykazać na najwyższym poziomie już wkrótce. W nowym sezonie na kole w Kielcach będą grali przede wszystkim Artsiom Karaliok oraz Nicolas Tournat. Julen Aguinagalde swoją karierę będzie kontynuował w hiszpańskim Bidasoa Irun, zaś przyszłość w stolicy regionu Romarica Guillo wciąż jest pełna znaków zapytania.