Pamiętajcie o maseczkach! Będą wzmożone kontrole

2021-11-15 15:28
Konrefencja prasowa wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza o sytuacji epidemicznej w Świętokrzyskiem
Autor: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

Od sierpnia ilość pouczeń i mandatów związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń to około 8,5 tysiąca. Takie dane podała świętokrzyska policja. Liczba zakażeń w regionie rośnie, a wciąż wiele osób zapomina o noszeniu maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Dlatego, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz zapowiada wzmożone kontrole.

– Będziemy wprowadzać wzmożone kontrole, zarówno ze strony policji, jak i służb miejskich, dotyczące przestrzegania obowiązujących zasad w przestrzeniach zamkniętych: w galeriach handlowych czy środkach transportu publicznego. Cały czas liczba zachorowań oraz hospitalizacji rośnie i chcemy temu przeciwdziałać, tym bardziej, że tempo szczepień wyraźnie zmalało – mówił Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

- Zapewniam Państwa, że takie kontrole będą kontynuowane i będziemy ugzekwować przestrzeganie przepisów prawa. Skończy się to pouczeniem, mandatem lub wnioskiem do sądu - mówi inspektor Jarosław Tokarczyk, zastępca wojewódzkiego komendanta policji.

Wzmożone kontrole są również spowodowane zmniejszoną ilością szczepień. Do tej pory w Świętokrzyskiem zaszczepiło się niecałe 50 procent mieszkańców.

Województwo świętokrzyskie: łóżka i respiratory - stan na 15.11.2021.

  • Liczba łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID: 681.
  • Liczba łóżek zajętych przez pacjentów z COVID: 475.
  • Liczba respiratorów dostępnych dla pacjentów z COVID: 62.
  • Liczba respiratorów zajętych przez pacjentów z COVID: 42.
Dłuższe życie z cukrzycą

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet możliwy tylko jeśli jesteś chodzącą encyklopedią

Pytanie 1 z 10
Ile razy wybory prezydenckie po 1989 roku zostały w naszym kraju rozstrzygnięte w pierwszej turze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE