Nieodkryte i tajemnicze, takie jest Świętokrzyskie. Powstał film o regionie

2022-12-07 17:24
Pałac Tarłów w Podzamczu Piekoszowskim k. Piekoszowa
Autor: Road Trip Bus

"Tajemnicze Świętokrzyskie", to tytuł filmu, który powstał w ramach V Turystycznych Mistrzostw Vlogerów. Podczas nagrywania twórcy odwiedzili wiele niesamowitych miejsc, które są wizytówką naszego regionu. Niektóre przez wszystkich dobrze znane, a inne niekoniecznie.

Kraina legend i tajemnic, tak określają nasz region autorzy filmu "Tajemnicze Świętokrzyskie", którzy de facto z niego właśnie pochodzą. Kasia i Wojtek, to para młodych osób tworzących blog podróżniczy Road Trip Bus. Ich pasją jest podróżowanie po świecie. W listopadzie zdecydowali się jednak, że wezmą udział w konkursie i nagrają film o swoim rodzinnym regionie.

- Koncepcję filmu staraliśmy się wpasować w panujące warunki atmosferyczne i pory roku. Już przy planowaniu wzięliśmy to pod uwagę, że możemy nie mieć dobrej pogody. Chcieliśmy w filmie przedstawić Świętokrzyskie w kontekście legend i tajemnic, których u nas w regionie nie brakuje. Na szczęście pogoda okazała się całkiem fajna - opowiada Wojtek. 

Zamek Krzyżtopór
Autor: Road Trip Bus

Para nad filmem pracowała codziennie przez ostatnie dwa tygodnie. Ale sam materiał zbierali przez 4 dni, rozpoczynając nagrania przed wschodem, a kończąc po zachodzie słońca.

- Nagrywanie w listopadzie to było dla nas ogromne wyzwanie ale mamy nadzieję, że stanęliśmy na wysokości zadania i udało nam się oddać klimat, który czuliśmy podczas tej podróży - dodaje Wojtek.

Rzeka
Autor: Road Trip Bus

Na filmie można zobaczyć zamki, pałace, ruiny, Park Narodowy, ale przede wszystkim spokój i tajemniczość.

- Samo Świętokrzyskie jest trochę niedocenianie i jeszcze nieodkryte. Dlatego jest to miejsce dla osób, które chcą odpocząć. Z drugiej strony to miejsce w ciągu ostatnich lat bardzo się zmieniło, a infrastruktura turystyczna uległa dużej poprawie - mówi.

W filmie pojawiają się miejsca dobrze przez wszystkich znane, takie jak: Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Łysa Góra i Świętokrzyski Park Narodowy, Zamek w Chęcinach, czy Miedzianka, ale i takie, o których być może nikt nawet nie słyszał.

"Tajemnicze Świętokrzyskie" to film, który bierze udział w V Mistrzostwach Turystycznych Vlogerów Polskiej Organizacji Turystycznej. Partnerem twórców jest ROT Świętokrzyskie.

Więcej szczegółów i informacje jak głosować można znaleźć na Facebooku. 

Ruiny
Autor: Road Trip Bus
Dzieci obejrzały film o Wolnym Mieście Gdańsk
Sonda
Podobają ci się takie filmy w mediach społecznościowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE