Nabór do Grupy Ekspertów Rowerowych prowadzi Urząd Marszałkowski w Kielcach

2020-03-10 13:20
Grupa Ekspertów Rowerowych - nabór
Autor: Monika Cieślikiewicz

Poszukiwani są chętni, którzy swoim doświadczeniem, wiedzą oraz pasją chcieliby wesprzeć działania Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w zakresie planowanych do budowy i rozbudowy tras rowerowych na terenie naszego regionu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 marca.

- Poszukujemy pasjonatów jazdy na rowerze, bardzo szeroko to rozumiemy - mówi Maciej Długosz dyrektor departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. - Adresujemy nasze zapotrzebowanie do osób fizycznych, ale również do stowarzyszeń, jednostek samorządu terytorialnego, do wszystkich, którzy byliby zainteresowani budową koncepcji ścieżek i szlaków rowerowych w województwie świętokrzyskim - dodaje.

Mile widziane będą także osoby mające doświadczenie np. w promocji turystyki rowerowej, zasad bezpieczeństwa i zrównoważonego transportu czy  w organizacji różnego rodzaju imprez dla rowerzystów.W zależności od potrzeb i działań podejmowanych przez Urząd Marszałkowski, członkowie Grupy proszeni będą o przekazanie informacji lub opinii na dany temat a także o pomoc w realizacji różnego typu działań.


- Liczymy na to, że ten nabór, który ma być zakończony 20 marca, zgromadzi pasjonatów rowerowych i te osoby będą najlepszymi naszymi doradcami, bo jednocześnie są gospodarzami terenu, najlepiej znają te uwarunkowania w terenie, swoje potrzeby i plany na przyszłość. Chcemy sięgać po tę wiedzę , po pomysły pasjonatów w zakresie budowy przebiegu tras rowerowych, zagospodarowania - tłumaczy dyrektor Długosz.

Chętni powinni wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Współpraca z Grupą Ekspertów Rowerowych odbywać się będzie w zakresie określonych tematów zadeklarowanych w formularzu. Zgłoszenie jest nieodpłatne.

 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE