Młodzi, zdolni, do tego wybrali studia w Kielcach. Teraz dostali stypendia

2021-11-26 17:53
Stypendyści kieleccy
Autor: UM Kielce

Bardzo dobrze zdali maturę i zdecydowali się na studia na jednej z kieleckich uczelni. 70 młodych, zdolnych ludzi - Miasto nagrodziło - stypendiami . To już trzecia edycja Międzynarodowego Programu Stypendialnego Miasta Kielce, który ma zachęcić młodych ludzi do studiowania w stolicy świętokrzyskiego.

Wśród tegorocznych stypendystów jest Paulina Robak, studentka pierwszego roku filologii polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Wybrałam kielecki uniwersytet i jak na razie nie żałuję. Myślę, że to dobry wybór i cieszę się.Teraz dostałam stypendium. Konkretnych planów jeszcze nie mam, ale wiadomo przydadzą się te pieniądze - mówi Paulina.

Tegoroczni stypendyści to przede wszystkim studenci pierwszego roku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, tak jak Sylwia Jaros.

Wybrałam studiowanie w Kielcach, bo jest tu taniej niż w innych miastach, co myślę dla studentów jest kluczowym warunkiem, ale też uważam, że miasto prężnie się rozwija i na pewno mamy sporo możliwości. No i jestem bliżej domu - opowiada Sylwia.

Z kolei inny stypendysta - Kuba Topór, który wybrał kierunek lekarski Collegium Medicum UJK w Kielcach, nie ukrywa, że brał pod uwagę także inne miasta przy wyborze studiów. Jednak ostatecznie zdecydował się na Kielce.

Zastanawiałem się nad Kielcami, Warszawą i Łodzią, ale wybrałem Kielce dlatego, że najwcześniej się tutaj dostałem i miałem już "zorganizowany" akademik, ale też dlatego, że podobają mi się Kielce i okolice więc stwierdziłem, że będzie to dobry wybór. Bardzo się ucieszyłem, że dostałem stypendium od miasta. Jest to takie miłe docenienie wysiłku włożonego w naukę, wiadomo matura to nie byle co i skuteczne przygotowanie się do niej kosztuje wiele pracy- twierdzi Kuba.

To już trzecia edycja Międzynarodowego Programu Stypendialnego Miasta Kielce, który ma zachęcić młodych ludzi do studiowania w Kielcach.

Chcemy nie tylko przekonać absolwentów do pozostania w swoim rodzinnym mieście, ale również przyciągnąć do stolicy regionu najzdolniejsze osoby - podkreśla prezydent Kielc, Bogdan Wenta, który życzył studentom wytrwałości i znakomitych wyników w nauce oraz spełnienia marzeń. - Tworzycie bardzo dużą i kreatywną społeczność, dzięki waszej obecności nasze miasto zyskuje na atrakcyjności - dodał prezydent Kielc.

Stypendium przysługuje studentowi, który ma status studenta pierwszego roku uczelni mającej siedzibę w Kielcach, uzyskał z egzaminu maturalnego wynik przynajmniej 78 proc. liczony jako średnia z dwóch wybranych przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym.

Stypendia w wysokości 500 złotych miesięcznie będą wypłacane  przez cały rok akademicki.

Miasto Kielce na realizację Międzynarodowego Programu Stypendialnego przeznaczyło w tym roku 315 tysięcy złotych.

Sonda
Czy powinna wrócić nauka zdalna?
Hubert Hurkacz trenował z dziećmi w Gdańsku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE