Łomża Industria Kielce pewnie wygrywa kolejny mecz w Lidze Mistrzów. Barcelona coraz bliżej

2022-11-24 23:41
Łomża Industria Kielce - Elverum Handball
Autor: Łomża Industria Kielce

Łomża Industria nie zwalnia tempa. W meczu 7. kolejki Ligi Mistrzów kielczanie pokonali w Hali Legionów Elverum Handball 37:33. Nasi szczypiorniści nie tylko umocnili się na drugiej pozycji w grupie B, ale zbliżyli się także na dystans jednego "oczka" do liderującej Barcelony, która kilka godzin wcześniej zremisowała na wyjeździe z THW Kiel.

Liga Mistrzów wróciła do Hali Legionów po trzech tygodniach przerwy. Rywalem ekipy z Kielc było norweskie Elverum Handball, które zamykało tabelę grupy B. Tak więc Łomża Industria była zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

I rzeczywiście czwartkowe spotkanie od początku do końca przebiegało pod dyktando gospodarzy. Mistrzowie Polski szybko odskoczyli rywalowi na kilka bramek i spokojnie kontrolowali to, co działo się na parkiecie. Do przerwy prowadzili 21:17, a cały mec wygrali 37:33. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został Artsem Karalek, który zdobył 10 bramek.

Teraz przed kieleckimi szczypiornistami tylko chwila na odpoczynek. Już w sobotę w kolejnym starciu PGNiG Superligi w Hali Legionów podejmą Grupę Azoty Unię Tarnów. Początek tej rywalizacji o godz. 16.45.

Jerzy Brzęczek SZCZERZE z Kataru. To BRUTALNY ZAWÓD...

QUIZ. Największe wpadki Polski na mundialach. Znasz niechlubną historię naszej kadry?

W meczu z Japonią w 2018 roku Polacy zasłynęli z?