Krew pilnie potrzebna! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje

2022-07-06 10:31
Oddawanie krwi
Autor: RM Oddaj krew i idź na koncert!

Stany magazynowe krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa są niewystarczające. Niedobory tego cennego leku występują głównie wśród grup: 0Rh-, 0Rh+, ARh+ oraz BRh-.

Na krew w świętokrzyskich szpitalach czekają pacjenci, u których niezbędne jest wykonanie zabiegów chirurgicznych, potrzebują jej także poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych, przyjmowani do placówek w stanach zagrożenia życia i zdrowia.

Honorowym krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, nieprzyjmująca leków na stałe, ważąca powyżej 50 kilogramów. Dawcami nie mogą być natomiast ci, którzy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mieli wykonywany zabieg operacyjny, tatuaż lub przekłucie uszu, a także kobiety w ciąży, w okresie menstruacji oraz do trzech dni po jej zakończeniu. Aby oddać krew wystarczy przyjść z dowodem osobistym do Centrum Krwiodawstwa lub jego oddziałów terenowych.

Krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przy ulicy Jagiellońskiej 66, lub w oddziałach terenowych: w Skarżysku Kamiennej przy ulicy Szpitalnej 1, w Sandomierzu przy ulicy Schinzla 13, w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Szymanowskiego 11, w Końskich przy ulicy Gimnazjalnej 41.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE