Kolejne wzmocnienia w Koronie Kielce. Do drużyny dołączyło dwóch Anglików

2020-02-06 10:09
Stadion Korony Kielce
Autor: Michal Jarmoluk/pixabay.com

24-letni pomocnik D'sean Theobalds podpisał w środę kontrakt z Koroną Kielce. Anglik związał się z kieleckim klubem umową do końca 2022 roku. Trzyletni kontrakt z żółto-czerwonymi podpisał inny angielski zawodnik.

Korona Kielce się wzmacnia. Do drużyny dołączyło dwóch Anglików

18-letni Johnny Spike Gill jeszcze jesienią występował w czwartoligowej Watrze Białka Tatrzańska. W ostatnich tygodniach zawodnik przebywał na testach w kieleckim klubie. Co więcej wyjechał z zespołem także na obóz do Turcji. W tym czasie przekonał do siebie trenera Mirosława Smyłę.

Nie inaczej było w przypadku D'seana Theobaldsa, na którego temat szkoleniowiec Korony wypowiadał się w samych superlatywach. Theobalds jest defensywnym pomocnikiem. Do tej pory grał w angielskich drużynach, a jego ostatnim zespołem był FC Tonbridge Angels.

– Opinie o nich nie są przesadzone. Johnny jest dobrze wyszkolony technicznie, ale trochę musi popracować na siłowni. D'Sean trochę starszy, dobrze operuje piłką, nie boi się brać gry na siebie. Myślę, że jest w nich promyczek nadziei. Jeśli z nami zostaną, to przyjmiemy ich jak swoich – ocenia bramkarz Korony, Marek Kozioł.

Być może obu zawodników zobaczymy w akcji już w sobotę. Tego dnia na Suzuki Arenie przy ulicy Ściegiennego w Kielcach odbędzie się mecz między Koroną, a Górnikiem Zabrze. Początek o 15.00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE