Kielce. Nastolatkowie odpowiedzą za kradzież statuetki wartej 100 tysięcy złotych

i

Autor: Piotr Stańczak/zdjęcie ilustracyjne

Kielce. Nastolatkowie odpowiedzą za kradzież statuetki wartej 100 tysięcy złotych

2023-03-30 14:56

- Na 100 tysięcy złotych wyceniono statuetkę, którą dwaj uczniowie ukradli z jednego ze stoisk wystawienniczych podczas Dni Druku 3D w Tragach Kielce. Nastolatkowie przyjechali do Kielc w ramach szkolnej wycieczki, za kradzież odpowiedzą przed sądem – poinformowała świętokrzyska policja.

W kieleckim ośrodku wystawienniczym od wtorku trwają targi przemysłowe, towarzyszą im m.in. Dni Druku 3D - wydarzenie dla przedstawicieli branży skanowania 3D oraz szybkiego prototypowania. Oprócz przedstawicieli biznesu w wydarzeniu uczestniczą m.in. uczniowie szkół technicznych. Klasowa wycieczka uczniów z powiatu mieleckiego dla dwóch nastolatków zakończyła się zatrzymaniem.

Przyjechali "zwiedzać" wystawę i...

- W środę na jednym ze stoisk doszło do kradzieży figurki konia, który był częścią aluminiowej statuetki, wykonanej przez jedną z firm, która bierze udział w targach. Zgłaszający wartość utraconego mienia wycenił na kwotę około 100 tys. zł, gdyż jak się okazało, była to jedyna taka statuetka w Polsce, a jej wykonanie zajęło trzy miesiące – przekazała w czwartek młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Funkcjonariusze ustalili, że kradzieży dokonali dwaj uczniowie powiatu mieleckiego w wieku 16 i 18 lat. Obaj przyjechali do Kielc, aby zwiedzić przemysłową wystawę. Tego samego dnia nastolatkowie zostali zatrzymani.

... trafią do sądu rodzinnego

- W mieszkaniu starszego z nich policjanci znaleźli skradzioną figurkę, która wkrótce powróci do rąk właściciela – dodała funkcjonariuszka.

Zarówno 18-latek, jak i jego młodszy kolega, odpowiedzą za kradzież. W przypadku 16-latka sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym. Starszy z nastolatków z racji wieku odpowie przed sądem jak dorosły. Za kradzież może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Kielce. Nastolatkowie odpowiedzą za kradzież statuetki wartej 100 tysięcy złotych (2)

i

Autor: Świętokrzyska Policja Statuetka jest warta około 100 tysięcy złotych.
Świętokrzyskie. Kierowca porzucił psa, nagrał go policjant
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE