Kielce mają być smart. Specjaliści przygotowują strategię rozwoju miasta

2021-03-29 18:05
Kielce mają być smart. Specjaliści przygotowują strategię rozwoju miasta
Autor: Dariusz Skrzyniarz

Jak zmienią się Kielce w najbliższych latach? Pewne jest, że mają wykorzystywać idee smart city, czyli miasta inteligentnego. Urzędnicy z ratusza zlecili zewnętrznym doradcom przygotowanie strategii rozwoju Kielc. Ci już wzięli się do pracy.

- W ciągu najbliższych miesięcy wykonamy pierwszą fazę pracy. Chodzi o wypracowanie wizji rozwojowej, celów strategicznych, operacyjnych związanych ze smart city - mówi Radosław Kubaś z firmy, która zajęła się przygotowaniem strategii rozwojowej.

Po co Kielcom taki plan?

- To ma być pewien drogowskaz według którego miasto będzie się rozwijało. To będzie też źródło pewnych inspiracji dla projektów, które będą finansowane ze środków własnych, unijnych czy prywatnych w kolejnych latach – wyjaśnia Radosław Kubaś.

Wszystkie decyzje mają zapadać w porozumieniu z kielczanami. Latem mogłyby odbyć się konsultacje z mieszkańcami. A wszystkie prace nad strategią mają się zakończyć pod koniec tego roku.

Kieleccy drogowcy planują opracowanie dokumentacji projektowej dla dwóch zadań w północnej części miasta
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE