Jeszcze jutro można odebrać sadzonki drzew. Trwa akcja #sadziMY

2022-09-29 15:25
Drzewo
Autor: Pexels

Uzupełnianie ekosystemu jest bardzo ważne, szczególnie w momencie gdy tak wiele drzew znika z mapy naszego województwa. Dzięki posadzonym roślinom, jesteśmy w stanie realnie wspierać florę i faunę naszej najbliższej okolicy. W zainicjowanej przez parę prezydencką akcji mogą brać udział mieszkańcy.

Do rąk mieszkańców trafią sadzonki popularnych drzew: 500 sztuk sosny, 250 sztuk lipy i 250 sztuk dębu. Drzewa możemy zasadzić na swoich posesjach i przez to wspomóc funkcjonowanie flory w naszym regionie.

"Rozdajemy sadzonki do osób, które zgłoszą sie do Nadleśnictwa Kielce na ulicy Hubalczyków w budynku 15. Odbieranie sadzonek odbywa się również 30 września od godziny 9.00 do 15.00" - mówi zastępca nadleśniczego, Nadleśnictwa Kielce Wojciech Kosatka.

Śmiecą w lesie obok wysypiska

"Są to sadzonki w systemie korzeniowym, które na pewno się przyjmą. Jeżeli zamierzamy zasadzić swoje drzewo później niż w danym dniu, to będziemy zmuszeni zabezpieczyć sadzonkę. To znaczy przysypać wilgotną ziemią i do soboty, niedzieli zasadzić roślinę" - dodaje zastępca nadleśniczego.

Akcje takie jak ta nie tylko poprawiają nasz ekosystem, ale mogą rozwiązać prozaiczne problemy - zapewnić cień, czy chłód w cieplejsze dni lata.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE