Jak pandemia odbiła się na funkcjonowaniu świętokrzyskich szpitali?

2022-05-16 13:47

​Ograniczenie działalności niektórych szpitalnych oddziałów, odwoływanie zabiegów planowanych oraz rosnące kolejki oczekujących na przyjęcia do szpitali. Pandemia wywarła ogromny wpływ na funkcjonowanie świętokrzyskich szpitali.

Stan epidemii już za nami, ale jej skutki w polskim szpitalnictwie pozostaną z nami na długo.

– Pandemia wywarła ogromny wpływ na działalność polskich szpitali. Przekształcenia różnych oddziałów w oddziały covidowe powodowały blokowanie przyjęć pacjentów planowych. To z kolei prowadziło do narastania kolejek osób oczekujących. W ślad za tym choroba u nich rozwijała się jeszcze bardziej, co za tym idzie obecnie jesteśmy zmuszeni przyjmować pacjentów w cięższych stanach – mówi Renata Wachowicz, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego ŚUM w Katowicach.

- Choroby, takie jak choroby nowotworowe, planowe zabiegu operacyjne, tacy pacjenci wymagają pilnego leczenia. Kolejki niestety się wydłużają, przy ograniczonym personelu lekarskim, czy też pielęgniarskim. Te problemy zaczynają się skupiać jak w soczewce - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski. - Należy podjąć działania, które przede wszystkim zabezpieczą naszych pacjentów, po to żeby mogli być leczeni skutecznie, dobrze i na najwyższym, europejskim poziomie - dodaje wicemarszałek Bogusławski.

W Kielcach trwa ogólnopolska konferencja, podczas której będą omawiane aktualne problemy polskich szpitali spowodowane pandemią COVID-19.

Autobusy na Placu Defilad zrobiły totalną furorę! Wielkie atrakcje w Noc Muzeów
Sonda
Wierzysz, że na dłoni jest zapisane nasze życie?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE