Jak dobrze znasz Zamek w Chęcinach? Jedna z największych atrakcji w Świętokrzyskiem kusi turystów nową grą terenową

2020-02-06 11:11
Rekordowa frekwencja na zamku w Chęcinach. Tylu turystów jeszcze nie było!
Autor: Wikimedia Commons Rekordowa frekwencja na zamku w Chęcinach. Tylu turystów jeszcze nie było!

To ma być gratka dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Na Zamku Królewskim w Chęcinach uruchomiono nową atrakcję. Chodzi o grę terenową, która pozwala odkryć tajemnice zabytkowej twierdzy, a także historię miasta.

Zamek Królewski w Chęcinach to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w regionie świętokrzyskim. Tylko w ubiegłym roku zabytkową warownię odwiedziło aż 223 tys. osób, nie tylko z naszego kraju. Obiekt co chwila stara się zaskakiwać czymś odwiedzających. Teraz wpadł na pomysł, aby uruchomić nową grę terenową.

- To taka ciekawostka i atrakcja, która jednocześnie ma być magnesem na tych, którzy przyjeżdżają do Chęcin - mówi nam burmistrz tego miasta Robert Jaworski. - Również jest to szansa na to, aby na nowo poznać tajemnicę naszej twierdzy i miasta - dodaje.

Gra składa się z wielu ciekawych pytań. Aby na nie odpowiedzieć, czasem wystarczy zapoznać się z tablicami informacyjnymi, jakie można znaleźć na terenie obiektu.

- Pytania rzeczywiście są ciekawe. M.in. pytamy o to, która z wdów królewskich przebywała na zamku, jak głębokie są wykopaliska studni, którą bito przez długie lata, czy który z ważnych zakonników był więziony na zamku - wylicza Robert Jaworski.

Nowa gra terenowa dotycząca chęcińskiego zamku cieszy się sporym zainteresowaniem wśród turystów. Jej pomysłodawcy już zapowiadają dodanie do niej nowych elementów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE