Gdzie w Kielcach dochodzi najczęściej do wypadków i kolizji? Od lat na podium te same ulice [VIDEO + ZDJĘCIA]

2020-03-09 15:23
ul. Krakowska w Kielcach
Autor: ACuk ul. Krakowska w Kielcach

Krakowska, aleja Solidarności i Warszawska – to ulice, które według policyjnych statystyk są najbardziej niebezpieczne. W ubiegłym roku na Krakowskiej doszło do 209 zdarzeń drogowych w tym do 14 wypadków. Zginęła w nich 1 osoba a 18 zostało rannych.

- Krakowska jest ulicą bardzo długą. Od pływalni do ulicy Pakosz jest jednojezniowa, mamy tam dużo przejść dla pieszych, wyjazdy z osiedla, to stwarza większe zagrożenie – mówi sierż. szt. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach i dodaje, że na dwujezdniowym odcinku Krakowskiej kierowcy jeżdżą szybciej. Jest tam też większy ruch, a to powoduje, że prawdopodobieństwo kolizji wzrasta.

Na alej Solidarności w 2019 roku było 189 zdarzeń a na Warszawskiej – 164. - Tu też mamy duży ruch, dużo skrzyżowań i przejść dla pieszych – wyjaśnia Karol Macek. Co ciekawe w ubiegłym roku na owianym złą sławą przejściu dla pieszych na al. Solidarności, na wysokości dawnego Exbudu, doszło tylko do jednego wypadku. - Codziennie w tym miejscu pojawiają się patrole oznakowane i nieoznakowane. Myślę też, że kierowcy  bardzo uważają i wiedzą, że trzeba tu zwolnić – podkreśla Karol Macek.

To co jeszcze zaskakuje w policyjnych statystykach to duża liczba kolizji na rondzie J. Giedroycia. - W ubiegłym roku odnotowano tu 120 zdarzeń – mówi Karol Macek. Tymczasem na większym rondzie G. Herlinga – Grudzińskiego tylko 18. - To ostanie jest rondem turbinowym, których mamy w mieście coraz więcej. Kierowcy już się do nich przyzwyczaili. Z kolei rondo Giedroycia jest nieprzebudowane i wydaje się, że kierowcy zapomnieli, że zjeżdżając z pasa wewnętrznego muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym po pasie zewnętrznym – opowiada Karol Macek.


Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku na kieleckich ulicach było mimo wszystko bezpieczniej. Doszło do 213 wypadków, czyli o 45 mniej niż w 2018 r. Liczba osób rannych spadła z 309 w 2018 do 250 w 2019.

Najniebezpieczniejsze ulice w Kielcach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE