Festyn dla Julii Chłopek w Kielcach

i

Autor: Piotr Stańczak Festyn dla Julii przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach zgromadził wiele osób.

Akcja charytatywna

Festyn dla Julii Chłopek dostarczył atrakcji. Dochód będzie przeznaczony na leczenie dziewczynki

2023-10-02 10:58

14-letnia Julia Chłopek z Kielc choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Ludzie dobrej woli spotkali się w niedzielę 1 października na festynie, aby pomóc jej w dalszym leczeniu oraz rehabilitacji. Dochód z imprezy wyniósł ponad 11 tysięcy złotych!

Julia Chłopek ma czternaście lat. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Urodziła się jako wcześniak, w 28 tygodniu ciąży. Kielczanka z swoimi najbliższymi toczy walkę o lepsze jutro. Leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne.

- U Julii porażone są przede wszystkim nogi i lewa strona ciała. Córka przeszła zabieg uwolnienia przykurczy i fibrotomii, dzięki którym jej funkcjonowanie znacznie się poprawiło. Niestety od pół roku bardzo boli ją lewa stopa, co znacząco ograniczyło jej aktywność. Ból pojawia się, kiedy dłużej chodzi albo stoi. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że żeby uwolnić Julię od bólu, trzeba przeprowadzić osteotomię stawu kolanowego, obniżyć rzepkę oraz zrobić rekonstrukcję stopy wraz z wydłużeniem Achillesa - piszą Marta i Damian Chłopkowie, rodzice Julii w apelu na stronie internetowej www.siepomaga.pl.

Pierwsza operacja odbędzie się 9 października, a druga 27 listopada 2023 roku. Liczy się każda złotówka! Ludzie dobrej woli ruszyli z pomocą Julii podczas festynu, który odbył się w minioną niedzielę przed Wojewódzkim Domu Kultury. W programie były licytacje, pokaz zabytkowych samochodów, grupy motocyklowej Pikachu, występy zespołów ludowych, grill, kiermasz ciast. Najmłodsi mogli szaleć na dmuchańcu. Wystąpili: artyści z Wojewódzkiego Domu Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury, Domu Kultury Zameczek, Studia Tańca i Stylu Rewanż, Akademii Młodych Talentów Małe Skrzypeczki, gminy Stąporków, Małgorzata Siemieniec, zespół Black Mary Rose oraz Świętokrzyski Klub Tańca i Tańca Sportowego JUMP.

Jak poinformowała nas Marta Chłopek, mama Julii, dochód z imprezy wyniósł 11 216,06 złotych. Zasili on konto Julii i zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację kielczanki. Julię nadal można wspierać za pośrednictwem strony internetowej siepomaga.pl, szczegóły znajdziecie tutaj: Walka Julki nadal trwa! Pomóż pokonać wroga!

Świętokrzyskie. PGS Rock Festival na Kadzielni w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE