Edukacja leśna coraz popularniejsza! Nadleśnictwo Kielce ma się czym pochwalić

2022-01-14 15:02
Siedziba Nadleśnictwa Kielce
Autor: Nadleśnictwo Kielce

Nadleśnictwo Kielce podsumowało sezon edukacji przyrodniczo-leśnej. Jak się okazuje 2021 rok, pomimo pandemii, był niezwykle pracowity dla edukatorów leśnych, a nawet rekordowy, jeśli chodzi o terenową edukację przyrodniczą.

Nadleśnictwo Kielce zanotowało ogromne zainteresowanie edukacją leśną w minionym sezonie. Leśnicy przeprowadzili tu szczególnie dużą liczbę zajęć edukacyjnych i innych działań z zakresu edukacji leśnej. Placówki oświatowe w minionym roku, w czasie, gdy zmniejszono ograniczenia pandemiczne, we współpracy z leśnikami nadrabiały bezpośredni kontakt z przyrodą i intensywnie realizowały potrzeby w zakresie wiedzy i kontaktu z przyrodą.

Ponad 4 tysiące uczestników

W statystykach odnotowano blisko 4,7 tys. uczestników bezpośredniej edukacji przyrodniczej. Ponad 2,5 tys. osób odbyło zajęcia terenowe, w tym odwiedziło ścieżki dydaktyczne "Bilcza", "Sufraganiec" i "Leśne ABC" przygotowane i utrzymywane przez nadleśnictwo. Ponad 1,2 tys. osób odbyło lekcje z leśnikiem w Ośrodku Edukacji Leśnej przy siedzibie Nadleśnictwa Kielce, a blisko 1 tys. osób w placówkach oświatowych i innych miejscach.

Leśników najbardziej satysfakcjonuje radość dzieci i młodzieży z przebywania wśród przyrody. Widać to też w relacjach na stronach internetowych i w mediach społecznościowych ze spotkań.

Zdalna edukacja przyrodnicza

Obecnie ze względu na obostrzenia pandemiczne znów edukacja przyrodnicza przybrała w większości formułę online, stąd Lasy Państwowe przygotowały scenariusze spotkań w tej formule. Leśnicy mają jednak ogromną nadzieję na spotkania terenowe, gdy pandemia znów „odpuści”.

Przyroda w zamkniętych lasach
Sonda
Czy Gienek to dobry gospodarz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE