Ścieżka rowerowa

i

Autor: M.Cieślikiewicz

Dwie trasy rowerowe powstają wzdłuż ulicy Krakowskiej. Kiedy finisz?

2022-01-20 18:03

W sumie prawie dwa kilometry będzie miała droga rowerowa wzdłuż ul. Krakowskiej. Pierwszy odcinek trasy o długości ok. 800 metrów wiedzie od Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach do ul. Pakosz. Drugi, od alei Górników Staszicowskich do granicy miasta z gminą Nowiny. Prace mają zakończyć się za kilka miesięcy - podaje MZD w Kielcach.

Pierwsza z tras o długości blisko 800 metrów powstaje od Wojewódzkiego Domu Kultury do ul. Pakosz.

W tej chwili prace znacznie spowolniły ze względu na zimową aurę natomiast to, co się udało dotychczas wykonać na tym odcinku to przede wszystkim od podstaw wybudowano zupełnie nowy chodnik, który jest integralną częścią tej inwestycji. Na 90 procentach tego odcinka wybudowano chodnik oraz kanał technologiczny, w którym będzie można umieszczać sieci teletechniczne, na przykład, światłowody. Jeżeli chodzi o samą drogę dla rowerów, to wykonane są już obrzeża oraz zrobiona podbudowa - opowiada Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Drugi odcinek o długości ok. 1100 m powstaje od alei Górników Staszicowskich do granicy miasta z gminą Nowiny.

Na tym odcinku prace są zaawansowane dużo bardziej. Tam już ułożono warstwę bitumiczną na 70 procentach całego odcinka, na pozostałym wykonana jest podbudowa. Zakończono też budowę od podstaw dwóch nowych zatok autobusowych oraz wykonano nowe bariery energochłonne na obiektach mostowych - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik kieleckiego MZD.

Wiosną planowane jest dokończenie układania nawierzchni asfaltowej na obydwu fragmentach ścieżek rowerowych oraz prace wykończeniowe. Cała inwestycja powinna się zakończyć do końca maja 2022 roku.

Droga rowerowa przy ul. Krakowskiej to element dużego projektu pod nazwą „Budowa i modernizacja sieci ścieżek rowerowych w gminie Kielce jako element zrównoważonej mobilności”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?