Ale z naszymi umarłymi w Teatrze Żeromskiego w Kielcach. Zdjęcia z próby

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz "Ale z naszymi umarłymi" w Teatrze Żeromskiego w Kielcach

Dwa spektakle kieleckiego teatru docenione

2022-11-24 9:39

Spore wyróżnienie dla Teatru im. Stefana Żeromskiego. Dwa spektakle kieleckiej sceny dramatycznej zostały zakwalifikowane do udziału w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Chodzi o "Ludwiga" według tekstu i w reżyserii Jana Jelińskiego, a także "Ale z naszymi umarłymi" na podstawie powieści Jacka Dehnela w adaptacji Michała Kmiecika i w reżyserii Marcina Libera.

- "Ale z naszymi umarłymi", to groteskowa komedia grozy o pierwszej zombie apokalipsie w dziejach Rzeczpospolitej Polskiej. Z kolei "Ludwig" to współczesna opowieść o losach Ludwiga II, zwanego bajkowym królem - mówi Paulina Drozdowska, rzecznik Teatru Żeromskiego w Kielcach.

- Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego - dodaje.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz.

Prapremiera spektaklu "Ludwig" w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

QUIZ. Najbardziej denerwujące postacie z polskich seriali. Pamiętasz czym nas wyprowadzali z równowagi?

Pytanie 1 z 14
Przystojny, bogaty i powszechnie szanowany pan doktor znęcał się nad własną żoną. Miał też konszachty z mafią... Niby zniknął, ale jeszcze może wrócić