Duże zainteresowanie dotacjami na wymianę pieców w Kielcach

2020-03-10 13:15
Dym z komina
Autor: JerzyGorecki / www.pixabay.com Duże zainteresowanie dotacjami na wymianę pieców w Kielcach

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się program wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła w Kielcach. W ciągu dwóch miesięcy do ratusza wpłynęło ponad 130 wniosków z prośbą o dopłatę. W sumie kielczanie wystąpili już o dotację w kwocie ponad 1,1 mln zł.

Od 8 stycznia kielczanie złożyli już 134 wnioski na łączną kwotę 1 mln 104 tys zł (133 wnioski na dotację w wysokości 8 tys. zł i jeden wniosek wspólnoty mieszkaniowej na kwotę 40 tys. zł). Podpisano 57 umów, z czego 6 jest już rozliczonych, z dyspozycją wypłaty środków.

- Pamiętajmy, że zgodnie z decyzją radnych w budżecie miasta na ten cel zarezerwowano w tym roku 2 mln zł, więc można powiedzieć, że jesteśmy na półmetku – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc, który dodaje, że urzędnicy nadal będą zachęcać mieszkańców do sięganie po dopłaty. - Walczymy o czyste powietrze, o to, żeby ten smog z Kielc uleciał – dodaje.

Przypomnijmy, że dotacja może być udzielona do 90 proc. kosztów kwalifikowanych realizacji zadania, przy czym maksymalnie: 8 tys. zł na indywidualne gazowe lub elektryczne urządzenie grzewcze, 8 tys. zł na zastosowanie pompy ciepła w budynku mieszkalnym, oraz 40 tys. zł na podłączenie budynku wielorodzinnego do sieci ciepłowniczej i instalacji w budynku węzła cieplnego.

Nabór wniosków prowadzony jest do 31 października lub do wyczerpania funduszy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE