Coraz bliżej dużej inwestycji drogowej w Kielcach

2022-05-11 11:33
Szykuje się duża inwestycja drogowa w Kielcach
Autor: UM Kielce

Ogłoszono przetarg ​na realizację projektu, dotyczącego poprawy dostępności komunikacyjnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Wykonawca inwestycji będzie miał aż 20 miesięcy na jej realizację, bo zakres prac jest szeroki.

- Po pierwsze jest to kompleksowa przebudowa skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z ul. Karczówkowską i ul. Kamińskiego. Aby w tym miejscu uspokoić ruch i zapewnić na nim pełne bezpieczeństwo, będzie tam sygnalizacja świetlna. Oczywiście będą przebudowane wszystkie wloty, a ul. Kamińskiego zostanie bezpośrednio włączona do ul. Jagiellońskiej – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Całkowity koszt tej inwestycji szacuje się na około 35 mln złotych, z czego 33 mln to rządowe wsparcie.

Pozostałymi elementami zadania są przebudowa ul. Kamińskiego wraz z rozbudową do ul. Podklasztornej oraz skrzyżowaniem z ul. Bernardyńską, budowa kanalizacji przy ul. Kamińskiego oraz remont ul. Artwińskiego.

Przetarg ma się zakończyć 6 czerwca.

Smardze – co warto o nich wiedzieć?

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE