Chirurdzy ze szpitala na kieleckim Czarnowie składają wypowiedzenia

2021-02-16 10:13
Chirurdzy ze szpitala na kieleckim Czarnowie składają wypowiedzenia
Autor: WSzZ w Kielcach Chirurdzy ze szpitala na kieleckim Czarnowie składają wypowiedzenia

Poważne problemy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Wypowiedzenia z pracy złożyła większość lekarzy specjalistów chirurgii ogólnej. Medycy tłumaczą to przemęczeniem. Co ważne, to z kolei sprawia, że pod znakiem zapytania stanęło funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy największej lecznicy w regionie.

Informację o złożeniu wypowiedzeń umów o pracę przez większość lekarzy specjalistów chirurgii ogólnej potwierdza nam Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. – Te umowy ulegają rozwiązaniu 31 marca 2021 r. – zaznacza.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach jest najważniejszym w regionie szpitalem dla systemu opieki zdrowotnej. SOR wraz z Centrum Urazowym zaopatruje najcięższe przypadki z regionu, a Klinika Chirurgii Ogólnej, podejmuje się najbardziej skomplikowanych zabiegów, w tym od niedawna transplantologii.

- Przeznaczenie dwóch z trzech szpitali w Kielcach (w podstawowych zakresach świadczeń) wyłącznie do leczenia pacjentów z COVID-19, przez kilka miesięcy, spowodowało olbrzymie przemęczenie całego zespołu szpitala, a szczególnie lekarzy chirurgów. Argumenty medyków, którzy złożyli wypowiedzenia umów o pracę wydają się być zrozumiałe – mówi Anna Mazur-Kałuża. – Podejmowane w ostatnich dniach decyzje przez wojewodę świętokrzyskiego, dają jednocześnie nadzieję na zmianę decyzji personelu – dodaje.

Faktem jest również, że WSzZ w Kielcach wielokrotnie interweniował w sprawie kierowania na tamtejszy SOR karetek pogotowia z pominięciem innych podmiotów leczniczych, co niewątpliwie również przyczyniało się (też przed epidemią), do przyjmowania pacjentów ponad możliwości logistyczne szpitala.

Sytuację ma poprawić decyzja wojewody, który zaproponował przywrócenie do normalnego trybu pracy oddziałów zabiegowych w szpitalu MSWiA w Kielcach.

Weterynarz leczy owce muzyką
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE