Bobry wzięły się za drzewa nad zalewem w Kielcach. Interweniowała zieleń miejska

2020-11-19 14:45
Bobry wzięły się za drzewa nad zalewem w Kielcach. Interweniowała zieleń miejska
Autor: RPZiUK w Kielcach Pracownicy RPZ w Kielcach zabezpieczyli drzewa specjalnymi siatkami.

Drzewa nad kieleckim zalewem zostały zabezpieczone przed dzikimi zwierzętami. W ostatnich dniach pracownicy Regionalnego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych otrzymali zgłoszenie o niepokojącym wyglądzie roślin. Okazało się, że zostały nadgryzione przez bobry a dodatkowo oblane jakąś czarną substancją.

Jak powiedział Marcin Batóg, rzecznik RPZ, drzewa od strony ogródków działkowych zostały obłożone specjalną metalową siatką.

- To sprawdzona i bezpieczna metoda. Siatka została założona w ten sposób, by w przyszłości pień mógł się swobodnie rozrastać. Jeśli nie zostanie ona skradziona, przetrwa lata – mówi Marcin Batóg, rzecznik zieleni miejskiej w Kielcach.

Przed interwencją służb ktoś próbował ratować drzewa. Na miejscu rozsypane było rozbite szkło a nadgryziona kora została pokryta czarną mazią. To nie był najlepszy pomysł.

Bobry wzięły się za drzewa nad zalewem w Kielcach. Interweniowała zieleń miejska
Autor: RPZiUK w Kielcach Stan jednego z uszkodzonych drzew nad zalewem w Kielcach.

- Nadgryzienie przez bobry spowodowało przerwanie tak zwanych wiązek przewodzących. Pokrycie pnia czarną substancją zalepiło niezniszczone jeszcze wiązki. To oznacza, że kwestią czasu jest obumieranie tych drzew – mówi rzecznik RPZ.

Zabezpieczone właśnie drzewa zostały posadzone zaledwie pięć lat temu.

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE