Bezpłatne szczepienia przeciw grypie, ale nie dla wszystkich

2021-10-14 12:24
Szczepienie
Autor: Pixabay

Grypa atakuje i już teraz do lekarzy ustawiają się długie kolejki. Dlatego medycy zachęcają do szczepień przeciw grypie, które pozwalają na zmniejszenie liczby hospitalizacji z powodu ciężkiego przebiegu tej choroby bądź powikłań.

Z bezpłatnych szczepień przeciw grypie może skorzystać spora grupa osób. Są to przede wszystkim seniorzy, którzy ukończyli 75 rok życia, medycy, farmaceuci i osoby pracujące w placówkach medycznych. Ale i nie tylko. Są to również pacjenci m.in. zakładu opiekuńczo-leczniczego, hospicjum stacjonarnego lub domowego, czy oddziału medycyny paliatywnej oraz osoby pracujące w przedszkolu i w szkole.

Na szczepienie przeciw grypie nie ma skierowań, wystarczy umówienie terminu wizyty w punkcie szczepień. (Nie ma zapisów przez system e-rejestracji, termin wyznacza punkt szczepień podczas kontaktu z pacjentem).

Z bezpłatnych szczepień przeciw grypie mogą skorzystać również mieszkańcy Kielc, którzy ukończyli 55 lat. To w ramach programu realizowanego corocznie, od 2006 roku przez miasto Kielce. Może z niego skorzystać około 10 tys. osób.

Osoby, które ukończyły 55 lat i chcą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie mogą kontaktować się z przychodniami realizującymi program. To one są odpowiedzialne za dokonywanie zapisów, wykonywanie szczepień oraz dostarczenie szczepionki. W programie nie obowiązuje rejonizacja. Pacjent może zostać zaszczepiony w każdej przychodni, która włączyła się do programu.

Rocznie z budżetu Miasta na realizację programu przeznaczonych zostanie kilkaset tysięcy złotych. Przewiduje się, że łącznie w latach 2021-2024 przeciw grypie zaszczepionych zostanie ok. 40 tys. kielczan.

Maciuś przyszedł na komendę podziękować, że żyje

Podajemy tylko fragment przysłowia! Wiesz, jakiego słowa brakuje?

Pytanie 1 z 10
"Polegać jak na ..."
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE