Bezpłatne badania dostępne dłużej. Program "Profilaktyka 40 PLUS"

2022-01-13 20:18
lekarz, słuchawki
Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy świętokrzyskiego, którzy mają 40 lat lub więcej wciąż mogą skorzystać z pakietu bezpłatnych badań. Rządowy program "Profilaktyka 40 PLUS" został przedłużony do końca czerwca.​ Bezpłatne badania można wykonać w ponad 40 miejscach w Kielcach i w regionie. Ich wykaz znajdziemy na stronie świętokrzyskiego NFZ.

Z programu mogą skorzystać osoby, które ukończyły 40. rok życia  Nie ma górnej granicy wiekowej.

Bezpłatny pakiet obejmuje od sześciu do dwunastu rodzajów badań diagnostycznych. Są to badani podstawowe, ale takie dzięki którym można wykryć schorzenia cywilizacyjne, te które najczęściej nas trapią - cukrzyca, otyłość, ale także schorzenia onkologiczne - mówi Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.

Program pilotażowy „Profilaktyka 40 Plus” został przedłużony na I półrocze 2022 r. Skierowania wystawione w 2021 roku zachowują ważność do momentu skorzystania z programu - informuje NFZ.

Zainteresowanie programem jest spore. Już kilkanaście tysięcy osób skorzystało z tych darmowych badań w województwie świętokrzyskim. Kilkanaście tysięcy wypełniło też ankietę - dodaje Beata Szczepanek.

Jak zgłosić się na badanie?

- Trzeba wypełnić ankietę PROFILAKTYKA 40 PLUS umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Jeśli  nie korzystamy z IKP można uzyskać e-skierowanie na pakiet badań za pośrednictwem infolinii czynnej całodobowo.

Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę, które miało problemy z oddychaniem
Sonda
Czy do sanatorium powinny być przyjmowane tylko osoby zaszczepione?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE