Beneficjenci Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego odebrali czeki z dotacjami

2022-05-25 14:57
Czeki - Świętokrzyski Fundusz Lokalny
Autor: Fundacja imienia Stefana Artwińskiego w Kielcach/Facebook

W sumie ponad pół miliona złotych trafi do lokalnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych ze Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. Dofinansowanie zyskały 93 różne projekty, które będą zrealizowane, w tym roku na terenie województwa świętokrzyskiego - od lokalnych pikników po inicjatywy wspierające uchodźców z Ukrainy.

To są realne środki, które wspierają społeczników. Bardzo się cieszymy, że tak licznie odpowiedzieli na nasz apel i realizują inicjatywy dla swoich małych ojczyzn. Od pięciu do siedmiu tysięcy złotych organizacje mogły uzyskać w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego - informuje Paweł Kwietniewski, dyrektor biura Fundacji imienia Stefana Artwińskiego w Kielcach.

Symboliczne czeki z dotacjami odebrało ponad 200 działaczy NGO z terenu województwa świętokrzyskiego.

Świętokrzyski Funduszu Lokalny jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności z programu Fundusz Inicjatyw Lokalnych NOWEFIO na lata 2021-2030.

Program jest znany organizacjom już od wielu lat, ale od 2021 roku budżet tego programu został zwiększony o jedną trzecią. Jest szansa na to, żeby lokalni społecznicy, żeby małe organizacje lokalne, które nie mają szans na duże środki, na uczestnictwo w programach rządowych, właśnie dzięki takim organizacjom jak Fundacja Artwińskiego, mogły działać, mogły realizować ciekawe pomysły, mogły aktywizować lokalną społeczność - mówi Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności, który uczestniczył w uroczystym wręczenie czeków dla beneficjentów w Kielcach.

Świętokrzyski Fundusz Lokalny w latach 2020-2022 dofinansował 273 inicjatyw na łączną kwotę ponad 1,3 mln zł.

Bieg Botaniczna Piątka. Sportowa rywalizacja w Myślęcinku
Sonda
Chy chciałbyś aby twoje osiedle zatrudniło sokolnika?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE