Andrzej Pruś stracił stanowisko przewodniczącego świętokrzyskiego sejmiku

2021-12-28 7:09
Andrzej Pruś (w środku) nie jest już przewodniczącym świętokrzyskiego sejmiku
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Polityczne trzęsienie ziemi w świętokrzyskim sejmiku. Stanowisko przewodniczącego dość nieoczekiwanie stracił Andrzej Pruś z Prawa i Sprawiedliwości. Taką decyzję radni podjęli w tajnym głosowaniu, jakie przeprowadzono podczas nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej.

Jak się okazało, o wszystkim zdecydowały ... dwa nieważnie oddane głosy. Wszystko dlatego, że spośród 30 radnych sejmiku, w tajnym głosowaniu udział wzięło 29 radnych, ale poprawnie głos oddało 27. W praktyce oznaczało to, że do pozbawienia Andrzeja Prusia stanowiska wystarczyło 14 głosów.

- Za oddano 14 głosów, a przeciw było 13 radnych. Sejmik odwołał przewodniczącego świętokrzyskiego sejmiku - wyniki głosowania przedstawił radny Grzegorz Banaś.

Czy to oznacza, że PiS straci władzę w świętokrzyskim samorządzie? Tego jeszcze nie wiadomo. Być może przekonamy się o tym jeszcze dziś, podczas sesji budżetowej. Jej początek zaplanowano na godz. 11.

Paulo Sousa okazał się Pinokiem i siwym bajerantem. „Dezercja”! | Futbologia

Jak dobrze znasz polskie kolędy? Uzupełnij brakujące słowa [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Bóg się rodzi, moc truchleje: Pan niebiosów obnażony. Ogień krzepnie, blask ciemnieje, Ma granice...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE