Targi rolnicze Agrotech 2023 w Kielcach

i

Autor: Piotr Stańczak Już w piątkowe przedpołudnie hale w Targach Kielce wypełniały tłumy zwiedzających i wystawców. Więcej zdjęć w galerii poniżej.

Agrotech 2023 w Kielcach. Setki wystawców, nowoczesny sprzęt i tłumy zwiedzających w Targach Kielce. Wideo i zdjęcia

2023-03-17 13:22

W piątek 17 marca w Kielcach rozpoczęły się międzynarodowe targi rolnicze Agrotech 2023. W siedmiu halach Targów Kielce można obejrzeć ciągniki, inne nowoczesne maszyny do pracy w gospodarstwie i sadzie, coś dla siebie znajdą także ogrodnicy i leśnicy! Targi potrwają do niedzieli 19 marca.

Stoiska w siedmiu halach Targów Kielce oraz trzech tymczasowych i na terenie zewnętrznym przygotowało 400 firm z 15 krajów, m.in. Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Niemiec, a także z Ukrainy. W sumie zajmują teren 63,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, niewiele mniejszy od rekordowej edycji z 2019 roku.

Agrotech 2023. Coś dla rolnika, sadownika i ogrodnika

Wśród gości kieleckiego wydarzenia jest między innymi wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Już od godzin porannych hale przeżywały oblężenie, o tej porze dało się zauważyć szczególnie dużo młodzieży - uczniów szkół o profilach technicznych i rolniczych. Są ciągniki, kombajny, prasa, agregaty do uprawy, siewników, wozy paszowe, opryskiwacze i wiele innych urządzeń do uprawy gleby. Coś dla siebie znajdą rolnicy, sadownicy, leśnicy, ogrodnicy a także ci, którzy planują wiosną prace na swoich posesjach czy działkach.

Światowi giganci w Kielcach

Ciągniki i maszyny przywieźli światowi giganci tej branży jak Case IH, Steyr, John Deere, New Holland, Deutz – Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Fendt i Valtra. Można zobaczyć też gamy ciągników marek Farmtrack, Landini, Solis, Iseki, LS, Kioti. Premier jest o wiele więcej. Część maszyn znajduje się także na zewnątrz, obok hal targowych.

Pojawili się producenci nawozów, środków ochrony roślin, biostymulatorów. Są to: TimacAgro, Syngenta, Yara, AgroSorb, Invex Remedies, Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria, Polcalc, Solmag Agro, Siarkopol. ProBiotics Polska przyjechała z wyborem mikroorganizmów do zadań specjalnych. Danko Hodowla Roślin, Plantico, Centrala Nasienna z Kielc proponują odmiany nasion i materiał siewny. Piast z kolei przywiózł pasze dla każdej hodowli. 

Konferencje dla rolników

W czasie targów Agrotech będą konferencje, podczas których specjaliści przekażą oczekiwane informacje. W piątek zwiedzający mogli wziąć udział w debatach „Precyzyjnie o rolnictwie – nowa Wspólna Polityka Rolna”.

W sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca, rolnicy zaproszeni zostaną na warsztaty omawiające korzystanie z ekoschematów w myśl hasła „jak maksymalnie zyskać”. Wydarzenia odbędą się w kapsule E3 w hali E. Bilety dostępne są na stronie internetowej targikielce.pl.

Szczegółowy program Agrotech 2023 dostępny jest tutaj: Agrotech 2023 w Targach Kielce. Zobacz program wydarzenia

Spotkanie z Fit Farmerem oraz zawodnikiem MMA

Atrakcją targów będzie spotkanie z rolnikami zaliczanymi do najpopularniejszych influencerów w branży. W sobotę będzie można porozmawiać z Fit Farmerem Sebastianem Staniewskim, rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym w sieci jako „swietokrzyskirolnik”. Tomasz zyskał krajową rozpoznawalność po udziale w telewizyjnym show TVP1. W niedzielę od rana będzie można go spotkać też na stoisku KRUSu. W weekend w halach Targów Kielce spotkać będzie można także popularne youtuberki Weronikę i Marlenę Załoga oraz Rolnika Nieprofesjonalnego.

Targom Agrotech towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las – Expo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE