Źle parkują w Kaliszu! Sypią się mandaty

2022-05-19 12:53
Źle parkują
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Coraz więcej zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania otrzymuje Straż Miejska w Kaliszu. W kwietniu municypalni podjęli prawie 200 takich interwencji.

Zgłoszenia dotyczą pojazdów, które utrudniają ruch bądź stwarzają zagrożenie w ruchu.

Kierowcy najczęściej nie stosują się do znaków drogowych. Parkują na chodnikach, utrudniają przejścia pieszym. Zdarzają się sytuacje, gdzie kierowcy parkują w obrębie skrzyżowania lub na miejscu wyznaczonym dla osób niepełnosprawnych bez stosownych zezwoleń.

Mówi Agata Dybioch, rzeczniczka kaliskiej Straży Miejskiej.

Największy problem z parkowaniem jest w ścisłym centrum miasta, przede wszystkim w uliczkach przylegających do Głównego Rynku oraz na osiedlach. Kierowcy, którzy źle parkują swoje pojazdy, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Zakładamy urządzenia blokujące na takie pojazdy lub wypisujemy zawiadomienie o popełnionym wykroczeniu. Kierowca, który otrzyma taką informację jest zobowiązany do stawienia się w Straży Miejskiej w Kaliszu w celu wyjaśnienia sprawy.

Dodaje Agata Dybioch.

Za złe parkowanie można dostać nawet 1200 złotych mandatu.

QUIZ. Tymi autami jeździł prawie każdy z nas!

Pytanie 1 z 11
Kiedy zadebiutował Volkswagen Passat B5?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE