Wielkie serce na nakrętki w Kaliszu! Pomóc może każdy

2020-02-18 14:16
serce na nakrętki
Autor: AW

Pierwsze nakrętki już do niego trafiły. Ale zapełnić musi się całe. Wielkie metalowe SERCE na nakrętki stanęło przed Szkołą Podstawową Specjalną nr 19 w Kaliszu. Pojemnik ma pomóc w zbiórce plastykowych zakrętek, które już od kilku lat zbierają uczniowie na rehabilitację swojego kolegi. Inicjatorzy akcji zapowiadają, że w Kaliszu staną jeszcze co najmniej dwa takie serca.

Serce stanęło przed szkołą w wyjątkowym dniu, bo w Walentynki. I na takie - nie tylko walentynkowe -serce kaliszan liczą inicjatorzy akcji. Nakrętki zbierane są w szczytnym celu, bo chodzi o pomoc dla jednego z uczniów, który potrzebuje codziennej rehabilitacji. A to kosztuje.

Od kilku lat zbieramy nakrętki dla naszego ucznia. Mieliśmy mały problem z ich magazynowaniem i były one składowane w workach w pomieszczeniu gospodarczym. Teraz to serce - pojemnik nam to rozwiąże. Ksawery jest uczniem naszej szkoły. Był dzieckiem zdrowym, niestety uległ wypadkowi. Aktualnie jest dzieckiem spastycznym i wymaga stałej rehabilitacji ruchowej.

Mówi dyrektor szkoły Sylwia Baranowska.


Jest to pierwsze takie serce w Kaliszu. Ale na pewno nie ostatnie.

Inicjatorami byli kaliscy radni z Koalicji Obywatelskiej Barbara Oliwiecka i Piotr Mroziński oraz kaliski społecznik Bogusław Monczyński.

W ubiegłym roku taki pojemnik zobaczyłem w Nysie. Bardzo mi się ten pomysł spodobał. Potem nawiązałem współpracę z dyrekcją SP 19 i dowiedziałem się, że oni od dłuższego czasu już uczestniczą w takiej akcji. Nagłośniłem pomysł, zacząłem szukać sponsorów i znalazł się anonimowy sponsor, który wykonał takie pojemniki - serca.

Mówi Bogusław Monczynski.

A do wielkiego serca nakrętki może wrzucić każdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE