Weekend w Kaliszu. Co będzie się działo?

2021-07-23 9:57
kultura kalisz
Autor: fot. mir, eska.pl

Koncerty, wystawy i pokazy filmowe – tak zapowiada się weekend w Kaliszu. Sprawdźcie, co będzie się działo w ciągu najbliższych dni. To tylko wybrane propozycje.

Akcelerator Kultury 23 lipca o 19:00 zaprasza na wernisaż wystawy Anny Wypych - „W pogoni za marzeniami”.

– Autorka swoim kunsztem malarskim zabierze nas w eskapadę do swych marzeń, pragnień i wizji, w których z pewnością nie zabraknie precyzyjnie uchwyconego piękna i dostojeństwa koni, rafaelowskich inspiracji, fascynacji przyrodą, a wszystko to przefiltrowane przez realistyczną wrażliwość malarki

– czytamy w opisie wystawy.

24 lipca między 10:00 a 14:00, na plantach miejskich, odbędzie się targ kwiatowy. Stragany staną przy restauracji chińskiej. Będą hodowcy kwiatów, producenci miodów czy kosmetyków i innych produktów z kwiatami. Więcej: Kwiaty i miody na plantach.

W sobotnie popołudnie warto odwiedzić Rezerwat Archeologiczny na Zawodziu. Tam od 14:00 do 17:00 spotkamy leśników z Nadleśnictwa Kalisz, którzy podzielą się praktyczną wiedzą o tym, jak zachowywać się pośród dzikiej przyrody. Więcej: O kleszczach i o burzy. Taka będzie sobota z leśnikiem.

Wieczorem zapraszamy na koncert do Akceleratora Kultury. Tam 24 lipca o 19:00 zagrają: Ruya i Elektro Mahatma.

– Dwa zespoły, jedna, dobra energia. Zaśpiewamy, zagramy, zaczarujemy rzeczywistość

– zapowiadają muzycy. Więcej: Ruya i Elektro Mahatma w Akceleratorze Kultury.

Sobotę zwieńczy kino letnie na Głównym Rynku. Tam od 22:00 zobaczymy film „Asterix i Obelix: osiedle bogów”.

***

W niedzielę, 25 lipca w ramach XIV Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski ˗ koncert plenerowy zagra Accorinet Klezmer Band. Na spotkanie z muzyką z centrum miasta zapraszamy w okolice Baszty Dorotki, od 16:00.

Zawodzie zaprasza całe rodziny także w niedzielę. Od 14:00 do 17:00 poznamy tajemnice skryptorium. To okazja do poznania skryby i odkrycia tajemniczych zwierząt, bestii i potworów, o których rozpisywano się w bestiariuszach.

To nie wszystko. Ponadto można odwiedzić m.in. Centrum Baśni i Legend w Baszcie Dorotce, zwiedzić ekspozycję multimedialną w kaliskim ratuszu – zwieńczoną widokiem z wieży ratuszowej, zrelaksować się w aquaparku, na rowerkach wodnych czy spróbować swoich sił w parku linowym. Jeszcze więcej propozycji wydarzeń weekendowych znajdziecie na stronie miasta: Co, gdzie kiedy?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE