Weekend majowy na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego

2022-05-05 19:02
Weekend majowy na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego
Autor: maraj

To były pracowite dni dla kaliskich policjantów. Podczas długiego majowego weekendu funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, jak i tych odpoczywających w mieście. Nie obyło się bez kolizji i wypadków. W ręce policjantów wpadli kierowcy, którzy wsiedli za kółko po spożyciu alkoholu oraz ci, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Działania policyjne prowadzone były od 29 kwietnia do 4 maja. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają zasady  ruchu drogowego, czy korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w dostosowanych do wieku fotelikach. Oprócz tego mundurowi zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący podczas jazdy nie korzystają z telefonów komórkowych. Dodatkowo sprawdzali stan trzeźwości.

W ciągu długiego weekendu majowego policjanci zatrzymali, aż 12 osób u których badanie stanu trzeźwości wykazało obecność alkoholu w organizmie. W trakcie tych 5 dni na drogach miasta i powiatu kaliskiego doszło do 23 kolizji oraz 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby odniosły obrażenia. W związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 13 kierowcom zatrzymano prawa jazdy. Będą je mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Informuje Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

Policjanci cały czas apelują o mądrą i zgodną z przepisami jazdę.

QUIZ. Dobry kierowca powinien o tym wiedzieć

Pytanie 1 z 12
Kojarzysz to wnętrze? To jest auto marki...
Co to za wnętrze?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE