W kaliskim Zespole Szkół Zawodowych powstała klasa patronacka Wielkopolskiego Klastra Lotniczego

2021-05-18 13:30 MarRaj
W Zespole Szkół Zawodowych powstała klasa patronacka Wielkopolskiego Klastra Lotniczego
Autor: Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu / http://cwrkdiz.kalisz.pl

To dobra informacja dla uczniów, którzy chcą się kształcić w przemyśle lotniczym. W kaliskim Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru powstaje klasa patronacka pod skrzydłami Wielkopolskiego Klastra Lotniczego. 17 maja podpisano oficjalne trójstronne porozumienie pomiędzy: Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, Wielkopolskim Klastrem Lotniczym oraz Miastem Kalisz.

W nowo powstającej klasie młodzi ludzie będą zdobywać doświadczenie i umiejętności zgodne z ich predyspozycjami i jednocześnie z zapotrzebowaniem pracodawców w naszym regionie. A później będą mogli mogli podjąć pracę w firmach z branży lotniczej. Uczniowie w trakcie nauki mogą liczyć na praktyki i staże.

Nam chodzi o to, żeby dzięki współpracy z naszymi jednostkami bardzo mocno rozwijały się te kierunki kształcenia, które są potrzebne w danym subregionie. I żeby one odpowiadały zapotrzebowaniom pracodawców i przedsiębiorców.

Mówi Dorota Kinal, Dyrektor Departamentu i Nauki UMWW.

Jak podkreśla – Wojciech Wasik – prezes Wielkopolskiego Klastra Lotniczego, zdobycie właściwego doświadczenia i wiedzy – to właśnie jest edukacja i różne propozycje dla młodych ludzi.

To nie będzie tylko wiedza teoretyczna, gdzie siadają w klasach i rozwiązują jakieś zadania itd. Dzięki obecności Wielkopolskiego Klastra Lotniczego, firm lotniczych właśnie w tym rejonie południowej Wielkopolski, młodzi ludzie będą mogli poznać najnowocześniejsze technologie, a takie posiadamy w naszych firmach.

Nabór do klasy patronackiej już się rozpoczął. Od września naukę w klasie patronackiej rozpocznie 24 uczniów.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ: https://ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl//Page/OfertyPlacowek/Placowka.aspx?id=558