Samorządowcy z powiatu kaliskiego wspierają szpital w Kaliszu. Oddają część swoich diet

2020-03-29 18:31
Samorządowcy z powiatu wspierają kaliski szpital
Autor: fot. Mirosława Zybura

30% swoich diet i pensji na rzecz szpitala w Kaliszu przekażą radni i zarząd powiatu kaliskiego. Dorzucą się także gminy. W sumie samorządowcy chcą zebrać ok. 100 tysięcy złotych.

Zebrane środki będą przeznaczone na zakup respiratora, kardiomonitora i specjalistycznego łóżka. 

Jedna z podkaliskich firm wspólnie z lokalną szwalnią szyje 50 tysięcy maseczek. Rolnicy i przedsiębiorcy przekazują żywność. Inni - po prostu wspierają finansowo.

— Dziękuję także przedsiębiorcom, rolnikom, ogrodnikom. Ta pomoc dopiero ruszyła. W tej chwili zbieramy na respirator dla kaliskiego „okrąglaka”. Jeszcze raz dziękuję za wielkie wsparcie i solidarność — mówi Krzysztof Nosal, starosta kaliski.

Wcześniej powiat kaliski przeznaczył 70 tysięcy złotych dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy na zakup aparatury medycznej i m.in. środków ochrony osobistej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE