Punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze” działa w kaliskim magistracie

2021-11-21 17:24
Punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze” działa w kaliskim magistracie
Autor: kalisz.pl

Punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze” działa w kaliskim magistracie. Osoby zainteresowane mogą uzyskać szczegółowe informacje na temat projektu, a także pomoc przy wypełnianiu wniosku o dotacje. I warto z tego skorzystać.

Program „Czyste powietrze” realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  i skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami bądź współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą. Zakłada również kryterium dochodowe. Roczny dochód beneficjenta programu nie może przekraczać 100 000 złotych.

Taką dotację można otrzymać m.in. na  wymianę systemu ogrzewania z węglowego na ekologiczne, konkretnie chodzi  o ekogroszek. To dofinansowanie można uzyskać do końca tego roku.

Mówi Katarzyna Ciupek, rzecznik Urzędu Miasta Kalisza.

Program „Czyste powietrze” oferuje także dotacje na inne działania proekologiczne.

Podłączenie do sieci ciepłowniczej, zamontowanie pompy ciepła czy kotłowni gazowej. Są to różnego rodzaju działania, na które dofinansowanie można uzyskać do 2029 roku.

Dodaje Katarzyna Ciupek.

Punkt konsultacyjny zorganizowano w ramach Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza i mieści się w pokoju nr 35 na I piętrze ratusza.  Dostępny jest we wtorki i czwartki od 7-15.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE