Powiat ostrowski: tereny inwestycyjne na sprzedaż

2022-08-10 9:42
tereny
Autor: powiat ostrowski

Kolejne 40 hektarów na sprzedaż. To należące do powiatu działki w gminie Przygodzice, gdzie powstała strefa inwestycyjna.

To było 100 hektarów gruntów rolnych, w które kilka lat temu samorząd powiatu zaczął inwestować przekształcając je w teren inwestycyjny. Podzielony na działki, zaopatrzony w całą infrastrukturę. Blisko połowa jest już sprzedana i zagospodarowana, bo powstały tam między innymi firmy produkcyjne z branży mechatronicznej. Teraz pod młotek idzie kolejne 40 hektarów.

tereny
Autor: powiat ostrowski

Gdybyśmy kilka lat temu sprzedali te grunty jako rolnicze moglibyśmy pozyskać kilka milionów. Wystarczyłoby to na budowę kilku kilometrów jednej drogi. Zmieniając funkcję, uzbrajając pozyskujemy znacznie większe fundusze, które są przeznaczone na kolejne inwestycje, na wkłady własne do pozyskiwanych funduszy zewnętrznych – mówi starosta Paweł Rajski.

Przetargi zaplanowano na 11 i 30 sierpnia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE