Powiat kaliski: rajdem rowerowym chcą upamiętnić Bronka Krakusa

2022-08-19 13:44
Powiat kaliski: rajdem rowerowym chcą upamiętnić Bronka Krakusa
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Roman Wesołowski i Józef Gałęski wybiorą się w rowerową podróż, by uczcić pamięć zmarłego Bronisława Krakusa, wielkiego człowieka i propagatora sportu. Cykliści wystartują w sobotę, 20 sierpnia o godzinie 16.00 sprzed Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Bronisław Krakus był inicjatorem kaliskich sztafet raz organizatorem kaliskich etapów Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne. Był odznaczony przez władze Powiatu Kaliskiego m.in. medalem "Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego". Zmarł w 2021 roku. Miał 78 lat. By uczcić jego pamięć Roman Wesołowski i Józef Gałęski udadzą się w 24-godzinną podróż rowerową i będą podążać trasą Dożynkowego Objazdu Powiatu Kaliskiego, którą kiedyś opracował Bronisław Krakus. Jedna pętla takiego objazdu to prawie 153 kilometry.

Tego typu wyzwanie w godny sposób pozwoli upamiętnić „Pana Bronka". Będzie również dobrym sposobem, żeby pokazać, że rower to doskonały sprzęt, który może służyć nie tylko krótkim wypadom miejskim, ale także pozwala mierzyć się z wyzwaniami, ograniczeniami i własnymi słabościami.

Podkreślają Roman Wesołowski i Józef Gałęski, uczestnicy wyprawy.

Życzymy powodzenia!

Czy twój rower jest oznakowany?

Pytanie 1 z 1
Czy twój rower jest oznakowany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE