POLICJA ostrzega - OSZUŚCI nie mają wakacji!

2022-08-09 12:00
uwaga
Autor: pixabay.pl

W wakacje mamy czas, by odpocząć i się wyluzować. Często zapominamy jednak, że licho nie śpi, a oszuści cały czas szukają nowych sposobów, by pozbawić nas oszczędności. Bądźmy czujni - ostrzega i apeluje policja!

Dla jednych wakacje to czas błogiego wypoczynku, dla innych - gorący okres i czas finansowych żniw. Letnie urlopy i błogie lenistwo, a także piękna aura za oknem bardzo często sprawiają, że stajemy się mniej czujni. OSZUŚCI NIE MAJĄ WAKACJI!

Policjanci informują, że niemal codziennie otrzymują kolejne zgłoszenia o oszustwach i próbach wyłudzenia pieniędzy. Na wnuczka, na covid, na policjanta - to tylko kilka metod, które wykorzystują przestępcy i cały czas wykorzystują coraz to nowe sposoby. Ostatnio bardzo głośno jest także o fałszywych SMS-ach i linkach, w które klikając - możemy stracić wszystkie swoje oszczędności.

Policja przypomina, by zachowywać ostrożność i czujność i przede wszystkim działać ,,z głową''! Oszuści wykorzystują przede wszystkim nasze dobre serca i łatwowierność!

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE