kks gks

Autor: fot. KKS Kalisz, Facebook KKS Kalisz na własnym boisku wygrał z GKS Jastrzębie

Piłka nożna. Ważna wygrana Dumy Kalisza. Pokonali GKS Jastrzębie

2023-03-18 17:32

Pewna wygrana KKS Kalisz na własnym boisku. W sobotę, 18 marca Trójkolorowi pokonali drużynę GKS Jastrzębie 2:0 i zdobyli cenne punkty.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła żadnych bramek. Po przerwie, w 49 minucie spotkania pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Piotr Giel. Kolejną, w 67 minucie – Kasjan Lipkowski.

Tym samym Trójkolorowi zdobyli cenne trzy punkty i wysunęli się na prowadzenie w tabeli eWinner 2. ligi piłki nożnej mężczyzn.

Dotychczasowy lider ligi, Kotwica Kołobrzeg, również ma 42 punkty i tyle samo zwycięstw, remisów i porażek co Duma Kalisza. Dzisiejszy mecz Kotwicy z Hutnikiem Kraków zakończył się bezbramkowym remisem.

Jednak to KKS strzelił w tym sezonie więcej bramek (45; Kotwica ma na koncie 36 goli) i to ostatecznie decyduje o kolejności w zestawieniu.

Kolejny mecz pierwszego składu KKS Kalisz już 1 kwietnia – ze Stomilem Olsztyn.

Partnerem medialnym Trójkolorowych jest radio Eska.