Pacjenci ze szpitala w Wolicy pod Kaliszem muszą trafić do innych placówek!

2020-03-23 18:27
Pacjenci ze szpitala w Wolicy pod Kaliszem muszą trafić do innych placówek!
Autor: pixabay

Sytuacja jest kryzysowa. Kilkuset pacjentów, którzy mieli trafić do Podkaliskiego Szpitala Chorób Płuc i Gruźlicy - trafi do innych placówek. Szpital od soboty jest zamknięty, ponieważ leczona w nim była 37-letnia kobieta, u której potwierdzono koronawirusa. Kobieta w niedzielę zmarła. Na szpitalnej kwarantannie przebywa blisko 70 osób - pacjentów oraz pracowników.

Szpital Chorób  Płuc i Gruźlicy  w Wolicy jest wyłączony ze swojej działalności na dwa tygodnie. A to oznacza spore problemy dla tych pacjentów, którzy planowo mieli być przyjęci. A także tych, którzy korzystali z poradni. Ale nie ma innego wyjścia.

Głównym problemem, ale ten problem, na szczęście udało nam się rozwiązać są pacjenci, którzy korzystają z chemioterapii, którą my stosujemy. Ten problem udało się rozwiązać, wiec ciągłość leczenia będzie zachowana. Ale wszystkie przyjęcia wstrzymano. Szpital przyjmował sporo pacjentów. Mamy obłożenie ponad 100 pacjentów na dobę. Przez te dwa tygodnie kwarantanny to będzie kilkaset osób, których nie będziemy mogli przyjąć.

Mówi dyrektor placówki Sławomir Wysocki. 

Obecnie personel i pacjenci czekają na wyniki testów na koronawirusa. Wymazy zostały pobrane. Wyniki powinny być znane być może już we wtorek. W szpitalu na kwarantannie jest blisko 70 osób.
Na kwarantannie domowej- kolejnych 100 - to osoby, z którymi mogła mieć kontakt chora oraz część pozostałego personelu szpitala.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE