lijek

i

Autor: PGNiG Superliga/fb

SPORT

Ostrowianin Marcin Lijewski trenerem polskich szczypiornistów! Miasto szykuje fetę

2023-03-30 6:13

Ostrów się cieszy, gratuluje i szykuję fetę. Ale szczegółów nie zdradza. Wychowanek KPR Ostrovia - Marcin Lijewski został szkoleniowcem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Wczoraj oficjalnie powiedziano to, o czym szeptano już od jakiegoś czasu.

Miasto gratuluje i szykuje wielkie owacje - bo pod koniec kwietnia w Ostrowie odbędzie się mecz Polska - Łotwa - i to świetna okazja, by rodzinne miasto przywitało trenera.

- Takie głosy w przestrzeni miały miejsce i cieszymy się z tej informacji bardzo, tym bardziej, że już 30 kwietnia na Arenie Ostrów mecz eliminacyjny Mistrzostw Europy Polska- Łotwa. Jak się okazuje na ławce trenerskiej, w domu, w Ostrowie zasiądzie ostrowianin. Trudno się z tego faktu nie cieszyć, trzymamy kciuki za Marcina i mamy nadzieję, ze w tej roli się odnajdzie - to jest pewne, ale że będzie święcił triumfy tak jak jego poprzednicy - mówi Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa. - Oczywiście zgotujemy "naszemu" Marcinowi godne przywitanie. Szczegółów nie zdradzę, bo dopiero się przygotowujemy. Ale nie możemy przepuścić okazji, by wspólnie z nim, z kibicami ręcznej się cieszyć.

Marcin Lijewski w Ostrowie rozpoczynał swoją przygodę z piłką ręczną. W reprezentacji Polski zadebiutował mając 19 lat. Od 1997 do 2013 roku rozegrał 251 oficjalnych spotkań, w którym zdobył 711 bramek.

Ma na swoim koncie udział w  igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, czy w mistrzostwach świata i Europy. W 2007 wywalczył srebrny medal mistrzostw świata.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie PGNiG Superligi:

 – Marcin Lijewski to jedna z najważniejszych postaci polskiej piłki ręcznej. Doskonały zawodnik, organizator, pasjonat i trener. Ma charyzmę, wiedzę i doświadczenie. Jestem przekonany, że uda mu się zrealizować postawione przed nim cele. Zrobimy wszystko, by zapewnić trenerowi i reprezentacji jak najlepsze warunki pracy. Wierzę, że jego działania i zaangażowanie przyniosą oczekiwane efekty, a drużyna przyjmie go z entuzjazmem – podkreśla Henryk Szczepański, prezes ZPRP.

– Piłka ręczna to całe moje życie i właśnie rozpoczynam nowy, niezwykle ważny etap jako trener kadry narodowej. Dziękuję powierzenie mi tej roli i zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale też wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko by zrealizować postawione mi cele, zbudować silną, zdolną wygrywać z najtrudniejszymi przeciwnikami drużynę oraz spełnić oczekiwania prezesa ZPRP i kibiców – mówi Marcin Lijewski, nowy trener reprezentacji Polski mężczyzn.

Kadrę Lijewski prowadzić będzie do 2028 roku.

Eska gratuluje i trzyma kciuki za ostrowianina!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tak trudno jeszcze nie było! Wynik 12/15 osiągną nieliczni

Pytanie 1 z 15
Na której półkuli znajduje się zwrotnik Koziorożca?
Źródło: Ostrowianin Marcin Lijewski trenerem polskich szczypiornistów! Miasto szykuje fetę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE