Ostrów. Michał Grzesiak czeka na galę FEN. To będzie jedyna walka w formule K1

2023-01-24 18:29
michał grzesiak
Autor: az

To będzie jedyna walka wieczoru w formule K1. Przed nami sobotnia gala Fight Exlusive Night w Ostrowie. W programie 8 pojedynków MMA i jeden tylko K1, który będzie należał do mistrza świata kickboxingu Michała Grzesiaka i jego rywala z Wrocławia Tymoteusza Lewandowskiego.

Ta formuła różni się od MMA tym, że bijemy się tylko w stójce, nie schodzimy do parteru- mówi Michał Grzesiak. MMA charakteryzuje się tym, że jeśli zawodnik upadnie można wykończyć walkę w parterze lub ze stójki przejść do parteru. W naszej formule tego nie ma.

michał grzesiak
Autor: az

Runda w K1 ma trwać trzy razy po trzy minuty- dodaje Michał Grzesiak. Można uderzać w nogi, zadawać ciosy nogami i rękami po całym ciele. Do tego dochodzą ciosy kolanami na tułów lub na głowę. Kolana są dozwolone, bo można zawodnika chwycić za głowę, tylko raz ściągnąć na kolano po czym puścić przed zadaniem następnego ciosu. Niewiele się to różni od stójki MMA, z tym że w K1 nie schodzimy do parteru.

W sobotniej gali walki stoczy jeszcze dwóch ostrowian- Kamil Kraska i Jacek Jędraszczyk. Partnerem medialnym wydarzenia jest Radio Eska. 

fen
Autor: FEN
Źródło: Ostrów. Michał Grzesiak czeka na galę FEN. To będzie jedyna walka w formule K1
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE