Osoby bezdomne mogą liczyć na pomoc

2020-04-01 19:51
Pomoc dla osób bezdomnych
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest bardzo trudna i dotyczy także osób bezdomnych, które są w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o zachorowanie. Jednostki pomocy społecznej, które podlegają Miastu Kalisz, starają się zapewnić pomoc osobom pozbawionym dachu nad głową.

W związku z epidemią koronawirusa bezdomni mogą szukać pomocy w wyznaczonych placówkach. W Kaliszu są dwa takie miejsca. 

Osoby bezdomne mogą liczyć na schronienie m.in. w Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzonej przez PCK w Kaliszu oraz w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta. Podopieczni tych placówek mają także zapewnione wyżywienie. Każda z osób przebywająca w ośrodkach pomocy jest na bieżąco informowana o zaistniałej sytuacji i obowiązujących zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego.  

Mówi Anna Błaszczyk, z Urzędu Miejskiego w Kaliszu. 

Dzięki współpracy jednostek pomocy społecznej, osoby bezdomne mogą otrzymać odpowiednią pomoc. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE