Oddział zakaźny szpitala w Kaliszu nie będzie przyjmował chorych z koronawirusem

2020-05-24 8:04
COVID-19
Autor: fot. pixabay, zdjęcie ilustracyjne

W Kaliszu nie będą już leczyli pacjentów z koronawirusem. Wojewoda wielkopolski wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia zdecydowali, że oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu będzie zajmował się innymi chorobami zakaźnymi, bo te nadal występują i atakują mieszkańców — także w dobie pandemii.

Jak mówi Radosław Kołaciński, dyrektor kaliskiego szpitala, taka decyzja wynika z potrzeby opieki nad pacjentami z chorobami zakaźnymi innymi niż COVID-19.

— To pacjenci z wirusowym zapaleniem wątroby, ale też inne choroby zakaźne wirusowe czy pasożytnicze — mówi Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala w Kaliszu. Chorzy na COVID-19 mają trafić więc wyłącznie do szpitali jednoimiennych, m.in. w pobliskiej Wolicy.

Od 5 marca na oddziale zakaźnym przy ul. Toruńskiej leczono 49 osób z koronawirusem. To jedna trzecia wszystkich pacjentów oddziału w tym czasie. Z powodu COVID-19 zmarły tam dwie osoby.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE