Kalisz. Nocny pożar w Rezerwacie Archeologicznym

i

Autor: PZ

Straż pożarna

Nocny pożar w Rezerwacie Archeologicznym w Kaliszu. Ogromne straty finansowe

2023-03-26 9:46

Groźny pożar w Rezerwacie Archeologicznym na kaliskim Zawodziu. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Doszczętnie spłonęła jedna z chat. Straty oszacowano na 150 tysięcy złotych.

Informacja o pożarze pojawiła się  w sobotę, 25 marca około godziny 23.40. Na początku na miejsce zdarzenia zostały skierowanie 4 zastępy Straży Pożarnej.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że jeden budynek jest całkowicie objęty ogniem. W związku z tym zadysponowaliśmy kolejne zastępy. Łącznie w działaniach udział brało 10 zastępów PSP i OSP. Przystąpiliśmy do gaszenia pożaru, jednocześnie działając w obronie przyległych budynków również drewnianych. Udało się uratować wszystkie, poza tym jednym, który spłonął doszczętnie -  mówi kpt. Szymon Zieliński, rzecznik kaliskich strażaków

Przyczyny pożaru ustala policja. Wiadomo, że udało się uratować mienie o wartości blisko 600 tysięcy złotych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Uważasz się za tytana intelektu? Udowodnij!

Pytanie 1 z 15
Patagonia to kraina geograficzna położona w...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE