Młody trenerski talent?

2022-05-24 11:23
Stanisław Szpryka
Autor: KKS Kalisz

Na 3. kolejki przed końcem eWinner II ligi, objął stanowisko pierwszego trenera KKSu Kalisz. Stanisław Szpyrka - 30 letni szkoleniowiec, któremu udało się podnieść kaliski zespół z kolan.

Trójkolorowi ostatecznie zajęli 13. miejsce w tabeli i utrzymali się w lidze, a Szpyrka, jako debiutant zaliczył dwie wygrane na trzy spotkania, a przede wszystkim poprawił jakoś gry zawodników Dumy Kalisza.

I chociaż ostatni mecz w sezonie przeciwko Chojniczance Chojnice, zakończył się wynikiem 2:3 dla przeciwników kaliszan, to od bardzo dawna zespół nie grał na tak wysokim poziomie.

Decyzja poniekąd była nagła, z dnia na dzień. Po czwartym przegranym meczu z rzędu, klub postanowił rozstać się z trenerem Bogdanem Zającem. I postanowił w tym czasie dać mi szansę, utrzymać drużynę na poziomie II ligi, przede wszystkim na te trzy ostatnie kolejki powalczyć o to, żeby odbudować drużynę i móc jeszcze skupić się na tym, żeby ta drużyna pokazała swoją wartość, a nie wątpliwie taką wartość ma dość dużą, znaczącą. Ja oczywiście zgodziłem się i tutaj nie było żadnych innych pomysłów, decyzji żeby się nie zgodzić. Cieszymy się, że już po pierwszym meczu utrzymaliśmy się i już w następnym meczu udowodniliśmy, że potrafimy grać w piłkę nożną - mówi Stanisław Szpyrka, trener KKS Kalisz

Poza widoczną poprawą jakości gry na boisku, można było zauważyć również poprawę atmosfery między zawodnikami i radość z gry w piłkę.

Przede wszystkim każdy trener ma swoją wizję na prowadzenie zespołu. To w jaki sposób zarządza zawodnikami w taki sposób, żeby oni czuli się komfortowo. Niewątpliwie na atmosferę wpływa przede wszystkim wynik. To było dla nas najważniejsze, żeby w tym mikrocyklu - od poniedziałku wiedząc o tym, że w sobotę mamy najważniejszy mecz w sezonie chcieliśmy poprawić atmosferę, przede wszystkim skupić się na pracy tygodniowej. I moim celem było to, żeby zawodnicy zaufali nam poprzez nasza prace, organizacje na jednostkach treningowych, to w jaki sposób zarządzamy, w jaki sposób pracujemy, to jaki mamy pomysł na drużynę - mówi Stanisław Szpyrka.

Sezon 2021/2022 już się skończył i pojawia się pytanie - czy młody trener poprowadzi KKS Kalisz w następnym sezonie, czy władze klubu poszukają innego rozwiązania?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE