Kolejne wydarzenia odwołane w Kaliszu i okolicy. Powodem wzrost zakażeń i obostrzenia

2020-10-12 14:44 MZ
Koncerty odwołane
Autor: fot. Unsplash, ilustracyjne

Pandemia ponownie odwołuje imprezy w Kaliszu i okolicy. Nie odbędzie się m.in. zaplanowany na 16 października koncert Krystyny Prońko z kaliską orkiestrą symfoniczną.

Krystyna Prońko miała wystąpić w Kaliszu w towarzystwie swojego zespołu i kaliskich filharmoników. Koncert został jednak odwołany. Nowego terminu wydarzenia na razie nie podano.

– Wpłaty za bilety zakupione online są zwracane automatycznie. W przypadku biletów nabytych stacjonarnie, zwrotu można dokonać w kasie Filharmonii Kaliskiej od poniedziałku do piątku, w godz. od 9 do 17 – informuje biuro Filharmonii Kaliskiej.

Odwołano także Powiatowe Spotkanie z Kulturą, które miało się odbyć tego samego dnia w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

– W poczuciu wspólnej odpowiedzialności za zdrowie naszych mieszkańców warto nie inicjować spotkań większych grup ludzi, by nie narażać ich na zachorowanie w czasie pandemii – przekazuje biuro prasowe kaliskiego Starostwa Powiatowego, które było organizatorem spotkania w opatowskim muzeum.

Kilka dni wcześniej Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu zdecydowała o odwołaniu Nocy Bibliotek. Spotkanie z gwiazdą wieczoru, aktorką i felietonistką Joanną Szczepkowską, przeniesiono do internetu. 

Kaliskie galerie sztuki nadal są otwarte, ale wracają do wernisaży w formie on-line. W Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień kalendarz imprez na razie bez zmian – zatem planowany na 16 października koncert muzyki barokowej odbędzie się w terminie, ale będzie bardzo kameralny. Trio „Lumina Vesper” zagra tam dla zaledwie kilkunastu osób.