kks kalisz

Autor: KKS Kalisz

KKS Kalisz: niewiele zabrakło do wygranej

2022-08-08 11:42

KKS Kalisz był blisko zwycięstwa w IV. rundzie eWinner II ligi, niestety Dumie Kalisza udało się ugrać jedynie remis.

Przed rozpoczęciem meczu, z rąk Prezesa Zarządu Kaliskiego Klubu Sportowego Roberta Trzęsały, Piotr Giel otrzymał pamiątkową grafikę z okazji setnego gola w centralnych rozgrywkach. Napastnik szybko musiał jednak zapomnieć o celebracji jubileuszu, bo już w 11. sekundzie, tuż po pierwszym gwizdku, zdobył swoje 101. trafienie.

kks

KKSowi Kalisz nie udało się do ostatniego gwizdka utrzymać solidnej zaliczki z pierwszej połowy, ostatecznie remisując z Górnikiem Polkowice 2:2. Już w 11. sekundzie starcia, na listę strzelców wpisał się Piotr Giel. Napastnik jeszcze podwyższył prowadzenie przed przerwą, ale w drugiej części, nawet gra w przewadze, nie pozwoliła zainkasować kompletu punktów w 4. kolejce.

Goście zmniejszyli stratę do KKS-u w 62. minucie. Mariusz Idzik wykorzystał podyktowaną dla przyjezdnych jedenastkę, odgwizdaną po faulu. Ilość okazji w drugiej połowie była mniejsza, choć gra zaostrzyła się. Pechowo, w 90. minucie, po centrze w pole karne jednego z zawodników Górnika Polkowice, Mateusz Gawlik skierował piłkę do własnej bramki.

KKS Kalisz zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli eWinner II ligi, a już w środę, 10. sierpnia Duma Kalisza zmierzy się na wyjeździe z Motorem Lublin, drużyną prowadzoną przez byłego trenera KKSu - Stanisława Szpyrkę.