Kępno: mandat za „bączki”. „Pomylił parking z torem wyścigowym”

2021-07-20 13:00
drift kępno
Autor: fot. pixabay/ilustracyjne

Drift na parkingu sklepu w Kępnie słono kosztował pewnego kierowcę. 47-latek będzie musiał zapłacić wysoki mandat za tzw. jazdę bokiem.

W niedzielne popołudnie 18 lipca, policjanci zauważyli auto, które „kręciło bączki” na parkingu przy ul. Kwiatowej.

– Kierowca parking przed sklepem pomylił z torem wyścigowym, stwarzał zagrożenie dla innych osób

– opisuje Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Za kierownicą siedział 47-latek z Kępna. Za jazdę, która nie zapewniała panowania nad pojazdem otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

Według kępińskich funkcjonariuszy, takich sytuacji w mieście jest niemało.

– Dyżurny często otrzymuje zgłoszenia dotyczące drifterów – kierowców, którzy wykorzystują swoje samochody do jazdy w kontrolowanym poślizgu. Na rozległych asfaltowych powierzchniach parkingów jeżdżą bokiem lub przy wyciu silników palą gumy i kręcą tzw. bączki, powodując przy tym ogromny hałas. Funkcjonariusze często sprawdzają takie rejony i surowo reagują. Nie wynika to ze złośliwości, ale z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa samym ,,drifterom”, a także osobom postronnym

– przekazuje KPP w Kępnie.

Policja przypomina, że amatorzy driftu w przypadkowych miejscach, nie tylko ryzykują własnym zdrowiem, ale i bezpieczeństwem innych osób, przy okazji zakłócając spokój.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE