Kalisz: potrzebna odzież dla osób przebywających w noclegowni

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kalisz: potrzebna odzież dla osób przebywających w noclegowni

2022-11-30 14:25

Macie ubrania, w których już nie chodzicie? Możecie podzielić się nimi z bezdomnymi przebywającymi w kaliskiej noclegowni. Bo w ostatnim czasie z punktu zaczyna korzystać coraz więcej osób. Potrzebna jest odzież zarówno damska, jak i męska.

Temperatura na zewnątrz spada, a to oznacza, że do noclegowni działającej przy PCK w Kaliszu zgłasza się coraz więcej potrzebujących. I potrzebna jest dla nich także odzież, a jej zapasy się kończą. I stąd apel.

Potrzebujemy odzieży zarówno damskiej, jak i męskiej. Zbieramy kurtki, bluzy, t-shirty, spodnie, czapki, rękawiczki. Obecnie odnotowaliśmy ich spore braki, a liczba osób potrzebujących wzrasta. Ubrania mogą być używane, ale muszą nadawać się do noszenia.

Mówi nam Natalia Barańska, kierownik biura PCK w Kaliszu

Ubrania można dostarczać od poniedziałku do piątku do biura PCK przy ul. Dobrzeckiej w godzinach od 07.00 do 15.00. Obecnie w noclegowni przebywa blisko 30 osób. Przy PCK działa również ogrzewalnia i tutaj osoby potrzebujące mogą otrzymać pomoc. Ale jest jeden warunek. Osoba, która chce przebywać na terenie noclegowni lub ogrzewalni musi być trzeźwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE