Kalisz/Ostrów. Podejrzany o współudział w zabójstwie dziennikarza w Amsterdanie aresztowany

2022-09-28 11:41
areszt
Autor: MR

​Spędzi w areszcie najbliższe 60 dni. Potem trafi do aresztu w Holandii. Właśnie ruszają procedury ekstradycyjne. Sąd Okręgowy w Kaliszu aresztował dziś 30 - latka spod Ostrowa Wielkopolskiego podejrzanego o współudział w zabójstwie holenderskiego dziennikarza.

Sąd dał też zgodę na wydanie Polaka Holendrom.

Podejrzany będzie przebywał w areszcie do czasu uprawomocnienia się decyzji Sądu Okręgowego w Kaliszu. Ten zgodził się na ekstradycję mężczyzny do Królestwa Niderlandów. Podejrzany ma trzy dni na odwołanie się od tej decyzji.

Jeśli postanowienie sądu się uprawomocni, nastąpi procedura ekstradycyjna. Mówiąc wprost - mężczyzna zostanie przekazany z terenu RP na teren Królestwa Niderlandów. By tam odpowiadać przez tamtejszym wymiarem sprawiedliwości. Bo rzecz dotyczy zabójstwa na terenie Królestwa Niderlandów i obywatela tego królestwa. Dlatego my ze swej strony żadnego postępowania nie prowadzimy.

Czas aresztu do 60 dni.

Mówi prokurator Jerzy Kubiak.

Konrad W. poszukiwany był europejskim listem gończym. Wpadł w poniedziałek w Ostrowie Wielkopolskim.

Nie przyznał się do winy.

Do zabójstwa znanego dziennikarza doszło w lipcu ubiegłego roku w Amsterdamie. Miało w nim brać udział trzech Polaków i jeden Holender.

Jak się okazuje - zatrzymany w Ostrowie 30 - latek wcześniej miał już konflikty z prawem. Był karany za kradzieże i pobicia jeszcze jako nieletni. A podczas zatrzymania znaleziono u niego narkotyki.

Za współudział w zabójstwie i udział w zorganizowanej przestępczej grupie zbrojnej odpowiadać będzie przed sądem Królestwa Niderlandów.

QUIZ odkryj mroczne sekrety Twojej duszy

Pytanie 1 z 8
Jaka faza księżyca jest dla Ciebie najpiękniejsza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE